www.kotly-hurtbig.pl; e-mail: biuro@kotly-hurtbig.pl
Firma HurtBig piece Pleszew rozpoznawane są w całym kraju.
Piece węglowe typu Kw-Gr znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, zarówno grawitacyjnych jak i pompowych.
Kocioł węglowy stanowi jedno z najtańszych rozwiązań grzewczych.

Piece, kocioł węglowy na miał

KW-GR

Piece na miał typu Kw-Gr są kotłami z regulowanym procesem palenia, pracujące w systemie całodobowym. Piece węglowe tego typu powinny być tak dobrane, aby ograniczyć ich obsługę raz na 24 godziny (±6 godzin, w zależności od warunków atmosferycznych, rodzaju obiektu, jakości paliwa). Kocioł węglowy stanowi jedno z najtańszych rozwiązań grzewczych.

PALIWO

Podstawowym paliwem w tego typu piecach jest miał węglowy. Ważnym czynnikiem dobrego spalania paliwa jest właściwe nawilżenie miału, tj. 15 do 20% (paliwo wilgotne, lecz nie ociekające). Miał o większej granulacji wymaga mniejszej ilości wody. Istotne znaczenie ma sposób zasypu paliwa, który polega na równomiernym dozowaniu na całej powierzchni paleniska (nie w jedno miejsce). Wskazane jest rozgarnianie paliwa po kilku zasypach, a następnie ponowny zasyp.

 

Dodatkowo istnieje możliwość spalania drewna oraz węgla. Dzięki wysokiej sprawności pieców (średnia sprawność eksploatacyjna 80-82%), jak również poprzez zastosowanie miału węgla kamiennego jako paliwa podstawowego, kocioł węglowy tego typu może stanowić alternatywę dla pieców typowo węglowych, olejowych i gazowych, ze względu na niskie koszty eksploatacji.

ZASTOSOWANIE

Piece węglowe typu Kw-Gr znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, zarówno grawitacyjnych jak i pompowych. Nasz kocioł węglowy przeznaczony jest do ogrzewania obiektów mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej takich jak: szkoły, urzędy, obiekty handlowe, obiekty produkcyjne i inne.

KOMORA SPALANIA

W piecach na miał typu Kw-Gr proces spalania odbywa się następująco: wentylator nadmuchowy, sterowany za pomocą mikroprocesorowego sterownika tłoczy powietrze do komory paleniskowej, które przenika przez warstwę paliwa. Spalanie odbywa się warstwowo od góry do dołu. W wyniku działania wysokiej temperatury następuje proces odgazowania węgla. Powstały gaz dopalany jest w strumieniu powietrza wtórnego, doprowadzanego do różnych poziomów komory paleniskowej wielopunktowym systemem nawiewnym. Objawem prawidłowego spalania miału są żółto-niebieskie języki ognia, charakterystyczne dla spalania gazów. Sterownik pozwala na pracę kotła ze stałą, zadaną temperaturą - max. 90ºC. graniczna temperatura pracy kotła wynosi 95ºC. Powyżej tej temperatury sterownik wyłącza w trybie awaryjnym nadmuch powietrza.

PRZEKRÓJ KOTŁA NA MIAŁ
Nasz kocioł węglowy przeznaczony jest do ogrzewania obiektów mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej, obiektów handlowych, obiektów produkcyjnych i innych.
Dodatkowe informacje 1. zdjęcia kotła
2. parametry techniczne
3. paliwo
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE
Piece na miał typu Kw-Gr są kotłami z regulowanym procesem palenia, pracujące w systemie całodobowym.
Piece węglowe powinny być tak dobrane, aby ograniczyć ich obsługę raz na 24 godziny.
Kocioł węglowy stanowi jedno z najtańszych rozwiązań grzewczych.
Piece węglowe typu Kw-Gr znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, zarówno grawitacyjnych jak i pompowych.
Piec na miał posiada wysoką sprawność cieplną, która wynosi do 85%.
INDYWIDUALNA KONFIGURACJA BUDOWY KOTŁA

- wyjście spalin może być wykonane z góry, z boku lub z tyłu pieca

- spust wody z prawego boku, z lewego boku lub z tyłu kotła

- otwieranie drzwi zasypowych na prawą stronę lub na lewą stronę

- możliwość zmiany wymiarów zewnętrznych

Kocioł węglowy stanowi jedno z najtańszych rozwiązań grzewczych.

Kotły całodobowe typu KW-GR

OPIS:

1 - swobodny dostęp do usuwania sadzy i czyszczenia kotła

2 - przestronne drzwiczki zasypowe

3 - drzwiczki usuwania popiołu

4 - kanały konwekcyjne

5 - płomieniówki

6 - komora spalania

7 - ruszt wodny

8 - popielnik

9 - 4 lata gwarancji

10 - w zestawie dmuchawa i sterownik

11 - indywidualna konfiguracja budowy kotła

12 - estetyka wykonania kotła

13 - doskonała izolacja, wełna mineralna o grubości 4 cm

14 - atestowana blacha o grubości 6-8 mm

UWAGA!

Jako nieliczni z producentów pieców c.o. w budowie kotła stosujemy płomieniówki, bezpośrednio nad paleniskiem. Wydajność płomieniówek w naszych kotłach jest równoznaczna z dwoma kanałami.

Dostawa na terenie kraju GRATIS !!!

Zapytania Ofertowe Chcesz poznać szczegółową wycenę

skorzystaj z formularza

Kotły c.o.
Kontakt

kom. 730-702-552

e-mail: biuro@kotly-hurtbig.pl

Godziny pracy:

poniedziałek - sobota: 8:00 ÷ 18:00

Copyright © 2014 kotly-hurtbig.pl.
Kotły opalane słomą ECOM Kotły całodobowe miałowe KW-GR Kotły z podajnikiem ślimakowym KW-GR/p Kotły z podajnikiem tłokowym KW-GR/t