www.kotly-hurtbig.pl; e-mail: biuro@kotly-hurtbig.pl
Firma HurtBig piece Pleszew rozpoznawane są w całym kraju.
Piece węglowe typu Kw-Gr znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, zarówno grawitacyjnych jak i pompowych.
Kocioł węglowy stanowi jedno z najtańszych rozwiązań grzewczych.

Piece, kocioł na słomę

ECOM - piece, kocioł na słomę

Piec na słomę typu „ECOM” stanowią nową generację kotłów wsadowych, które umożliwiają wykorzystanie słomy zbóż, słomy rzepakowej oraz odpadów zielarskich jako surowca opałowego.

Zastosowanie w piecach na słomę typu „ECOM” dwuciągowego układu odprowadzania spalin umożliwia uzyskanie dużych sprawności i niskiej emisji.

PALIWO

O jakości słomy jako materiału energetycznego decyduje przede wszystkim: wartość opałowa, wilgotność, stopień zwiędnięcia. Wartość opałowa słomy zależy od rodzaju rośliny z której pochodzi. Duża wilgotność słomy znacznie wpływa na zakłócenie procesu spalania objawiającego się zmniejszeniem wydajności kotła i podwyższeniem emisji zanieczyszczeń w spalinach. Aby kocioł na słomę typu “ECOM” uzyskał optymalną żywotność należy stosować słomę o wilgotności na poziomie 12-25%. Stosowanie mokrego paliwa powoduje nie tylko obniżenie wydajności kotła ale wydzielanie się substancji smolistych, które osadzają się na ściankach i powodują obniżenie sprawności kotła oraz jego uszkodzenie i zmniejszenie żywotności. Stopień zwiędnięcia powoduje usunięcie szkodliwych związków mających negatywny wpływ na proces spalania i korozję elementów kotłów. Cechą charakterystyczną takiej słomy jest jej szary kolor.

Piece na słomę przystosowane są do spalania słomy sprasowanej w kostki lub baloty. Najczęściej spotykanymi formatami są kostki o wymiarach 0,4 x 0,4 x 0,8m. lub bele o średnicy 1,2÷1,2m oraz 1,2÷1,6m.

Dokładne określenie zużycia słomy nie jest możliwe, ze względu na wiele czynników, które wpływają na większe lub mniejsze jej zużycie. Do tych czynników zaliczamy m.im.: ocieplenie budynku, szczelność okien, długość przesyłu ciepła.

PRZEKRÓJ KOTŁA
Piece na słomę przystosowane są do spalania słomy sprasowanej w kostki lub baloty.
STEROWNIK

Proces spalania sterowany jest automatycznie, co oznacza iż piece na słomę typu ECOM nie wymagają stałej obsługi polegającej na bezpośredniej obserwacji procesu spalania, gdyż tą rolę przejmuje sterownik.

ZBIORNIK AKUMULACYJNY

Kotły opalane słomą są specyficznym rodzajem kotłów wsadowych, w których występuje okresowe spalanie całego wsadu paliwa, w stosunkowo krótkim czasie. Dlatego wymagają zastosowania w układzie instalacji c.o. tzw. zbiorników akumulacyjnych, w którym następuje magazynowanie nadmiaru energii cieplnej niewykorzystanej dla celów grzewczych. Specyfikę pracy układu kocioł – zbiornik przedstawia poniższy rysunek.

Zastosowanie w piecach na słomę typu „ECOM” dwuciągowego układu odprowadzania spalin umożliwia uzyskanie dużych sprawności i niskiej emisji.
Dodatkowe informacje 1. zdjęcia kotła Piece na słomę ECOM 30kW

Kocioł ECOM 30kW jest najmniejszym produkowanym przez naszą firmę kotłem na słomę. Kocioł ten mieści jedną kostkę słomy o wymiarach 40X40X100cm. Największą zaletą tego typu kotła jest fakt ,że nie wymaga on instalowania zbiornika akumulacyjnego. Pozwala na to konstrukcja pieca , która mieści dużą ilość wody sama w sobie. Rozwiązanie to pozwala ograniczyć koszty inwestycji o osobny zbiornik akumulacyjny oraz wszystkie potrzebne do jego podłączenia części (takich jak pompa czy rurarz).

Piece na słomę ECOM 50kW
Kocioł na słomę ECOM 75kW
Kocioł na słomę ECOM 100kW
2. parametry techniczne
3. paliwo

Kocioł na słomę najniższej mocy nie wymaga stosowania zbiornika akumulacyjnego , lecz jego obecność poprawia komfort palenia i znacznie ogranicza obsługę pieca. W przypadku odpowiednio dobranego i dobrze zaizolowanego zbiornika akumulacyjnego krotność załadunku można ograniczyć od 1 do 3 razy na dobę.

PRZEZNACZENIE

Zakres mocy 30-750 KW pozwala na zastosowanie kotłów zarówno do opalania małych kotłowni w gospodarstwach rolnych, domach jednorodzinnych, na fermach drobiu, w ogrodnictwie, w kotłowniach osiedlowych.

Kotły opalane słomą typu ECOM

Dostawa na terenie kraju GRATIS !!!

Zapytania Ofertowe Chcesz poznać szczegółową wycenę

skorzystaj z formularza

Kotły c.o.
Kontakt

kom. 730-702-552

e-mail: biuro@kotly-hurtbig.pl

Godziny pracy:

poniedziałek - sobota: 8:00 ÷ 18:00

Copyright © 2014 kotly-hurtbig.pl.
Kotły opalane słomą ECOM Kotły całodobowe miałowe KW-GR Kotły z podajnikiem ślimakowym KW-GR/p Kotły z podajnikiem tłokowym KW-GR/t