www.kotly-hurtbig.pl; e-mail: biuro@kotly-hurtbig.pl
Firma HurtBig piece Pleszew rozpoznawane są w całym kraju.
Piece węglowe typu Kw-Gr znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, zarówno grawitacyjnych jak i pompowych.
Kocioł węglowy stanowi jedno z najtańszych rozwiązań grzewczych.

Kotły CO

Kotły C.O. to jedne z najpopularniejszych przyrządów do ogrzewania, królujące w polskich domach. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim swojej ergonomiczności i wielofunkcyjności. Kotły C.O. sprawiają, że produkowane ciepło, pochodzące ze spalin, jest maksymalnie wykorzystywane, prowadząc do większej wydajności. Ten główny element centralnego ogrzewania, oprócz ogrzewania budynków, może także służyć do podgrzewania wody.

Kotły C.O., w zależności od swojej specyfiki, wykorzystują różne rodzaje paliwa. Ich niejednolitość działania pozwala znacznie obniżyć koszty.

DZIAŁANIE KOTŁÓW C.O.

Najczęściej wybieranym rodzajem kotła C.O. jest kocioł spalinowy. Funkcjonowanie kotłów C.O. opiera się na współpracy wody i spalin. W tzw. wymienniku wtórnym temperatura spalin schładzana jest poniżej ciepła punktu rosy. Wpływająca do wymiennika wtórnego woda odbiera ciepło ze spalin i schładza je. Proces ten powoduje ogrzanie wody, a para wodna, pochodząca ze spalin, ulega skropleniu na zewnętrznych ściankach wymiennika. W ten sposób otrzymujemy produkt w postaci spalin o niskiej temperaturze. Opisany proces umożliwia maksymalne uzyskanie ciepła bez niepotrzebnej utraty energii.

Kotły C.O. należą do najnowocześniejszych rozwiązań grzewczych. Budowa kotła C.O jest uzależniona od typu urządzenia i zastosowanych rozwiązań technologicznych.

FAKTY I MITY O KOTŁACH C.O.

Najczęściej powtarzanym mitem, jest utwierdzenie w przekonaniu, że kotły C.O. nie nadają się do montażu w nowoczesnych budynkach. Opinia zrodziła się najprawdopodobniej poprzez niedostateczne utrzymanie kotłów C.O. w dobrej kondycji. Cotygodniowe czyszczenie kotła pozwoli na efektywne wykorzystanie energii ciepłej w pomieszczeniach.


Innym nieprawdziwym przekonaniem jest opinia, że kotły C.O. nie mogą współpracować z ogrzewaniem podłogowym. Płaszczyznowe ogrzewanie wymaga armatury, która zabezpieczy kocioł przed korozją oraz odpowiednio ureguluje temperaturę.


Użytkownicy często też utwierdzeni są w przekonaniu, że kotłami C.O. na paliwo stałe można łączyć tylko z instalacjami typu otwartego. Kotły na paliwo stałe z powodzeniem współpracują z urządzeniami w układzie zamkniętym, ale powinny posiadać atest do tego typu działalności.


Niejasnością, która często pojawia się przy zakupie kotła C.O. jest także pytanie o posiadanie kotłowni. Kotły na paliwo wymagają montażu w wentylowanym miejscu o niepalnym podłożu, posiadającym dostęp do przewodu kominowego lub specjalnego przewodu ściennego.

BUDOWA KOTŁA C.O.

- komora załadowcza

- wylot spalin

- główna komora spalania

- popielnik

- wymienniki


W zależności od typu kotła C.O. oraz zaawansowania technologicznego, ich budowa może się różnić. Większość kotłów posiada łatwo dostępne części wymienne, dlatego ich użytkowanie jest komfortowe i korzystne.

Dodatkowe informacje 1. zdjęcia kotła ECOM 30kW

Kocioł ECOM 30kW jest najmniejszym produkowanym przez naszą firmę kotłem na słomę. Kocioł ten mieści jedną kostkę słomy o wymiarach 40X40X100cm. Największą zaletą tego typu kotła jest fakt ,że nie wymaga on instalowania zbiornika akumulacyjnego. Pozwala na to konstrukcja pieca , która mieści dużą ilość wody sama w sobie. Rozwiązanie to pozwala ograniczyć koszty inwestycji o osobny zbiornik akumulacyjny oraz wszystkie potrzebne do jego podłączenia części (takich jak pompa czy rurarz).

ECOM 50kW
ECOM 75kW
ECOM 100kW
2. parametry techniczne
3. paliwo

Kotły CO

Dostawa na terenie kraju GRATIS !!!

Zapytania Ofertowe Chcesz poznać szczegółową wycenę

skorzystaj z formularza

Kotły c.o.
Kontakt

kom. 730-702-552

e-mail: biuro@kotly-hurtbig.pl

Godziny pracy:

poniedziałek - sobota: 8:00 ÷ 18:00

Copyright © 2014 kotly-hurtbig.pl. Wykonanie: www.firma.poligraficzna.com.pl
Kotły opalane słomą ECOM Kotły całodobowe miałowe KW-GR Kotły z podajnikiem ślimakowym KW-GR/p Kotły z podajnikiem tłokowym KW-GR/t